Ανθούλα Δανιήλ: Ω γλυκύ μου Έαρ! Post author:Ανθούλα Δανιήλ Post published:13 Μαρτίου 2021 Post category:Αφιερώματα / ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ / Ποίηση Ήρθες πάλι στην ώρα σου, με ήλιο και λουλούδια. Μήπως φέρνεις και δάκρυα και πένθιμα τραγούδια; * Μιλάνε για τον έρωτα που είναι μέλι γάλα Μα έχει τόσα βάσανα που λες, δεν θέλω άλλα. Ακόμα άλλη μια Άνοιξη χωρίς φιλί στα χείλη Ο Μάρτης κι η Σαρακοστή κι η πίκρα του Απρίλη. 196 Facebook0Tweet0Pin0Email0 Tags: Άνοιξη, αφιέρωμα, βάσανα You Might Also Like ΙΣΜΗΝΗ ΛΙΟΣΗ: 5 ποιήματα (από το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟΥ) 24 Μαρτίου 2018 Έφη Φρυδά. Γυναίκα και τέχνη. Ένας χώρος δικός της. 1o μέρος 8 Μαρτίου 2022 Βάννα Γ. Πασούλη: ένα αφήγημα 22 Αυγούστου 2020 Αλέκα Πλακονούρη: Ελεύθερη πτώση 9 Δεκεμβρίου 2023 Αφήστε μια απάντηση Ακύρωση απάντησηςCommentEnter your name or username to comment Enter your email address to comment Enter your website URL (optional) Δ Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.